Jegyek és bérletek

Online jegyvásárlás

Tytuł


Énekes madár
11

Énekes madár

Székely szerelmes játék formáját választja Tamási Áron, a 20. század elismert népi írója, hogy a fiatal erőt elnyomni szándékozó emberi varjak seregéről meséljen. Magdót és Mókát az isten is egymásnak teremtette, nem így vélekedik azonban az őket körülvevő világ. Tiszta érzéseikkel, őszinteségükkel rávilágítnak az immár tíz éve házasodni készülő, idősödő párok -Eszter és Lukács, valamint Regina és Máté- kapcsolatának felszínességére.  więcej

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Last event date: Sobota, 15 Kwietnia 2023 19:00

TAMÁSI ÁRON   FEHÉR ÁKOS
GONDOS ESZTER, vénleány   MIHÁLYI ORSOLYA
GONDOS REGINA, vénleány   SZINA KINGA
GONDOS MAGDOLNA, fiatal leány   JUHÁSZ JÁZMIN eh.
BAKK LUKÁCS, vénlegény, az Eszter vőlegénye   UNGVÁRI ISTVÁN
PRÉDA MÁTÉ, vénlegény, a Regina vőlegény   SÁRKÖZI JÓZSEF
KÖMÉNY MÓKA, fiatallegény   HAJDU TIBOR
KÖMÉNY IGNÁCNÉ, a móka anyja   AGÓCS JUDIT
KATOLIKUS PAP   VINCZE GÁBOR PÉTER
SIRATÓASSZONYOK   CSIKÓ TEODÓRA, KISZNER-BODÓ OLGA, RUGOVICS ANDREA
KISLEÁNYKA   ZAKARIÁS ZORKA
Közreműködik a Csobolyó Néptáncegyüttes
Koreográfus   PUTZ KATALIN, JOCHA BALÁZS
Díszlettervező   SZENDRÉNYI ÉVA
Jelmeztervező   BERZSENYI KRISZTINA
Dramaturg   BERECZKI ÁGOTA
Súgó   LUDVÁN CSILLA
Rendezőasszisztens   MOLNÁR VIRGÍNIA
Ügyelő   KARÁCSONY ANGÉLA
     
Rendező   BAKOS-KISS GÁBOR
 
 
BEMUTATÓ: 2022. NOVEMBER 11. Péntek 19.00

NAGYSZÍNPAD

Székely szerelmes játék formáját választja Tamási Áron, a 20. század elismert népi írója, hogy a fiatal erőt elnyomni szándékozó emberi varjak seregéről meséljen. Magdót és Mókát az isten is egymásnak teremtette, nem így vélekedik azonban az őket körülvevő világ. Tiszta érzéseikkel, őszinteségükkel rávilágítnak az immár tíz éve házasodni készülő, idősödő párok -Eszter és Lukács, valamint Regina és Máté- kapcsolatának felszínességére. Ennek köszönhetően, a fiatal szerelem beteljesülése ellenállásba ütközik Magdó nővérei és választottjuk részéről, ám ahogyan a mesékben lenni szokott a “minden jó, ha vége jó” is elérkezik, kissé másabb megvilágításban.

Nasza oferta


A csengő különlegessége az, hogy egyike a ritka kincsnek számító kamaraoperáknak, és az is, hogy szövegét maga a zeneszerző írta. Különleges élményeket tartogat tehát Don Annibale patikus bohó története. Egy pillanatkép szemtanúi lehetünk: a friss házasoknak egyetlen éjszakájuk van együtt, a férjnek hajnalban utaznia kell. A fiatal szerelmes, Enrico egész éjen át feltartóztatja az idősödő férjet, Annibalet a hitvesi ágytól. Ugyan miért? A megfejtés igen egyszerű: szerelmes a fiatal és szép újdonsült menyasszonyba, Serafinába. A patika csengője tehát háromszor szólal meg, Enrico háromszor ölt álruhát. Negyedszerre már magát adja, és a postakocsi indulására figyelmezteti a pórul járt férjet. Ő megy, a fiatalok pedig maradnak...

Képzeld el a világot, ahol az olvasás bűn, a gondolkodás veszélyes, és a tűzoltók nem oltanak, hanem gyújtanak. Ray Bradbury kultikus regénye olyan, mint egy sötét sci-fi film a Netflixen – csak éppen már évtizedekkel ezelőtt megírta. A Fahrenheit 451 nem csak egy disztópikus sztori, hanem kemény tükör a társadalomnak, ahol az emberek inkább néznek, mint gondolkodnak. A főhős Montag, tűzoltó – de nem a hagyományos értelemben. Feladata, hogy elégessen minden könyvet, mert a rendszer szerint azok csak bajt hoznak. De mi történik, ha egy rendszerhű katona elkezd kérdéseket feltenni? Lázadás. Veszély. És talán… remény? Lebilincselő, gondolatébresztő és fájdalmasan aktuális szöveg.

Repülöm a piros eget, égve reped, siratom-e, siratom-e majd eleget? Ha valami így fáj, mélybe talál, nem a seb, a lélek, az kiabál. (Szarka Tamás: Repülöm a piros eget) Makszim Gorkij első, 1892-ben nyomtatásban is megjelent elbeszélése, a romantikus hangvételű, tragikus szerelmi történetet elmesélő Makar Csudra a neves orosz író egyik legnépszerűbb prózai műve, amely alapján több feldolgozás is készült. A legismertebb ezek közül az 1976-ban kiugró sikerrel bemutatott, Emil Loteanu által rendezett zenés játékfilm, „A cigánytábor az égbe megy”, amely azóta is a szovjet filmművészet legnézettebb alkotásai közé tartozik. A vén Makar Csudra által elmondott legenda egy büszke cigányfiú, Lojko Zobar és a gyönyörűséges cigánylány, Esthajnal találkozásáról szól, akik egymásba szeretnek, ám a szerelem mindent elsöprő érzését mégis béklyónak tartják, mert útjában áll a szabadságuknak. Mivel egyikük sem akar engedni a másiknak, Lojko végül megöli Esthajnalt. A szerelem és szabadság fájdalmas ellentétének témája régóta foglalkoztatja Szarka Tamást, a Ghymes együttes legendás költő-zeneszerzőjét, aki számos dalt komponált Gorkij elbeszélésének ihletésére. Megfogalmazása szerint az általa írt cigányballada „két gyönyörű, erős és büszke emberről szól, akiknek annyira erős a szabadságvágya, hogy nem bírják el a világ legszebb kötelékét, és inkább belehalnak”. Szarka Tamás új színpadi művének zenei világa az autentikus cigány népzenében gyökerezik, a nagyszabású produkció látványos vizualitással, lendületes táncokkal és drámai erejű színészi játékkal idézi meg a cigányság folklórját, szenvedélyes lelkületét.

Proponujemy również


Szulák Andrea gondolt egyet, és úgy döntött, hogy két kerek évfordulót egy feledhetetlen Jubileumi Gálakoncerttel ünnepel meg. Az egyik pályafutásának…

1940-ben a budapesti Operettszínházban bemutatóra készülődtek. Eisemann Mihály legújabb művét vitték színre, főszerepben Kiss Manyival. Az előadás elkezdődött és egyszer…

Evita egy fogalom. Evita a nő - kultikus imádat és totális elutasítás között. Evita a megértett és eltaszított. Evita az…